sobota 6. března 2010

O ukulele 2. - Je ukulele jen hračka pro děti? (1.část)

O tom, kterak jsem k ukulele přišel, o mých trampotách začínajícího ukulelisty a o uznání tohoto malého nástroje v kolektivu pěveckého sboru, jsem se již zmiňoval v článku "O ukulele 1. - v pěveckém sboru "

Co se dělo dále?

Kdybych měl popisovat horečnatý stav, trvající téměř celý následující rok, dalo by se to shrnout do několika málo bodů:

 • Hltání dalších a dalších informací z internetu o hráčích, nástrojích, akordových tabulkách, tabulaturách, o popisech cvičení, návodech a fintách - prostě jak hrát.
 • Pokusy o cvičení hry na ukulele (cokoliv, jakýkoli žánr).
 • Shánění informací opět z internetu, o druzích, kvalitě, značkách a cenách ukulele spíš v měřítku světovém, vzhledem k mizivému sortimentu v té době těchto nástrojů u nás.
 • Rozhodnutí koupit kvalitnější nástroj v zahraničí -


V milém prostředí krámku v centru Regensburgu (SRN) jsem strávil laděním a prohlížením ukulele skoro dvě hodiny (!) s laskavou pomocí majitele pan Kurta Meimera....

... a nakonec jsem koupil nástroj nejen ladící a dobře sedící v mé ruce, ale i dostačující mé finanční hotovosti v € - nádherné ukulele koncertní menzury Lanikai CK-C!

 • Rozhodnutí brát hodiny hry na ukulele

2 komentáře:

 1. Oto, na Vaší cestě za zrovnoprávněním ukulele s ostatními nástroji a jeho propagaci, držím všechny palce a přeju sílu medvěda, abyste to všechno vydržel, hlavně ty prodavačky s odborností na dětské kytárky :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Připojte se k úspěchu - Spojte se s více než 4,000,000 obchodníků a investorů ze 170 zemí

  Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

  OdpovědětVymazat